Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy – Trychopigmentacja

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg stosowany w celu zniwelowania nieestetycznych skutków łysienia. Jeszcze parę lat temu mikropigmentacją były zainteresowane jedynie kobiety, jednak w skutek postępu technologicznego, medycznego i estetycznego z biegiem lat od mężczyzn również zaczęto wymagać nienagannego i zdrowego wyglądu.

mikropigmentacja skóry głowy trychopigmentacja

Piotr Dopierała
Absolwent Wyższej Szkoły Medycznej
Specjalista ds. Trychopigmentacji
i Mikropigmentacji medycznej skóry głowy

 

Istnieje zatem grupa osób, która osiągnęła pewien status społeczny (bądź do niego aspiruje), w którym wygląd zewnętrzny jest bardzo istotny, a wszelkie niedoskonałości przeszkadzają wręcz w dalszym rozwoju. Dla osób z tej grupy mikropigmentacja skóry głowy – jeśli jest ku temu wskazanie – jest jedynym  sposobem na poprawienie swojego wyglądu. Są to najczęściej osoby w wieku 20-40 lat, dla których zdrowy i schludny wygląd jest bardzo istotny.

Kolejną grupą osób są osoby w wieku 40 – 80 lat, które decydują się na poprawienie swojego wyglądu w skutek upływającego czasu, a chcą wyglądać nadal naturalnie i zdrowo.

Osoby dotknięte problemem łysienia w jakiejkolwiek formie, to całkowicie oddzielna grupa społeczeństwa. Szacuje się, że problemy z łysieniem lub przerzedzeniem włosów ma ok. 40% kobiet i aż 70% mężczyzn. Jest to problem nie tylko fizycznych zmian, ale bardzo często również psychicznych i emocjonalnych problemów, dlatego nigdy nie powinno się pewnych symptomów lekceważyć.  Dla osób z tej grupy medycyna posiada szereg rozwiązań, ale najczęściej wiążą się one z przeszczepami, które pozostawiają blizny i kolejne problemy do przysłonięcia. Osoby po przeszczepie niestety mają ściśle określone uczesanie, fryzurę aby ukryć blizny pozabiegowe i przez to nie mogą obcinać krótko włosów. Kolejną wadą przeszczepów jest to, że włos jest przeszczepiony w miejsce występowania łysiny i rzadko jest możliwe uzyskanie odpowiedniej gęstości włosów. Oczywiście doraźną alternatywą dla przeszczepów mogą być wszelkiego rodzaju doczepki, treski czy peruki, niemniej jednak i one posiadają wiele wad – choćby zakaz kąpieli w basenie czy morzu, lub brak możliwości przeczesywania włosów palcami. Nie trzeba wspominać iż elementy zewnętrzne takie jak peruki w okresie podwyższonych temperatur mogą nieładnie pachnieć i mogą wystąpić problemy z montażem na zawilgoconą skórę głowy.

Mikropigmentacja skóry głowy – czyli po co nam imitacja włosów?

Włosy były czczone od niepamiętnych czasów. Były określane u kobiet jako symbol kobiecości, a u mężczyzn jako oznaka zdrowia i siły. W starożytnym Egipcie kobiety nosiły uwydatnione peruki, a rytuały pielęgnacji włosów były przenoszone niemal na poziom sakralny. Biblijny Samson zawdzięczał swoją nadprzyrodzoną boską siłę długim włosom. Jak powiedział swej ukochanej ” Obcięcie włosów byłoby złamaniem zasad nazyreatu, które sprawiłoby, że utraciłby siłę i stałby się zwykłym człowiekiem”* W średniowieczu tonsura (łac. strzyżenie) była w Kościele katolickim znakiem przynależności do duchowieństwa. Mnisi golili częściowo głowy, aby stać się nieatrakcyjnymi i ukazać swe upokorzenie wobec Boga i zarazem wyrazić swoją pokorę i posłuszeństwo tworząc z pozostałych włosów podobieństwo korony cierniowej.

W całej historii ludzkości włosy ludzkie były zawsze postrzegane jako coś niezwykle cennego i niezastąpionego. Określały one status społeczny i przynależność do grup społecznych, dlatego ich utrata często kojarzona była z utratą własnej tożsamości, utratą statusu społecznego obniżeniem własnej wartości i zmniejszenie atrakcyjności względem płci przeciwnej.

Z biologicznego i anatomicznego punku widzenia włosy w dzisiejszych czasach nie są nam potrzebne by przetrwać, jednak jak udowodniono ich brak negatywnie wpływa na samoocenę zarówno kobiet  jak i mężczyzn. Jest również podłożem do wyraźnego obniżenia się poziomu samooceny oraz wielu problemów psychicznych. W dzisiejszym społeczeństwie, żyjącym w kulcie „wiecznego piękna” i „młodego wyglądu” utrata włosów jest jednoznaczna z przemijaniem i towarzyszy jej zawsze strach, frustracja i brak możliwości płynięcia w nurcie aktualnych trendów. Może w znaczącym stopniu wpłynąć na zahamowanie ambicji danej osoby, zmniejszyć jej poczucie atrakcyjności i zagrozić jej samoocenie. Badania wykazały, że osoby łysiejące częściej niż przeciętne osoby bardziej narażone są na depresję, introwersję i antyspołeczne zaburzenia osobowości. Są one często zamknięte w sobie i wykazują mniejszą od przeciętnych osób aktywność społeczną.  Dlatego tak ważnym jest, aby nie ukrywać problemu i nie zakrywać go treskami czy perukami, ale umożliwić tym osobom normalne funkcjonowanie w społeczeństwie bez zbędnych ograniczeń wynikających z zastosowania elementów zewnętrznych. Trychopigmentacja jest odpowiedzią na problemy związane z utratą włosów. Tworzy ona nowy trend świecący triumfy na całym świecie. Trend niesamowicie wygodny i trwały pozwalający uporać się z problemem raz na wiele lat. Dzięki tej metodzie osoby cierpiące z powodu łysienia czy to częściowego czy całkowitego mają alternatywę względem chirurgicznych zabiegów i przeszczepów pozostawiających widoczne blizny.

Mikropigmentacja skóry głowy daje możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie i nie stanowi żadnego przeciwskazania do uprawiania jakiegokolwiek sportu. Efekt po zabiegu jest tak naturalny, że osoby nie posiadające wiedzy o wykonanym zabiegu nie są w stanie zorientować się, które włosy są naturalnie występującymi u danej osoby, a które nie. Ważnym elementem mikropigmentacji skóry głowy jest fakt, iż efekt możemy zmieniać na kolejnych sesjach zabiegowych. Osoby decydujące się na ten zabieg mają pełny wpływ na efekt końcowy, dzięki czemu mamy niezmiernie duże prawdopodobieństwo satysfakcji.

Mikropigmentacja skóry głowy –  wskazania do zabiegu.

Najczęstszymi przyczynami pojawienia się problemu z nieregularnym owłosieniem a tym samym do wskazaniami do wykonania zabiegu mikropigmentacji skóry głowy są:

Łysienie androgenowe męskie i damskie,

Łysienie plackowate częściowe i całkowite,

Łysienie bliznowaciejące,

Rzadkie włosy po przeszczepie,

Naturalnie rzadkie włosy

Przerzedzenie włosów po kuracjach hormonalnych, ciąży, tarczycy, chemioterapii, etc.

Inną grupą osób kwalifikujących się do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy są osoby, które w skutek różnych zdarzeń posiadają blizny na owłosionej skórze głowy. Mogą to być blizny wynikłe w skutek:

pooparzeń

przeszczepów (np. po pobraniu skóry do przeszczepu włosów)

operacji (np. neurologicznych)

wszelkiego rodzaju wypadków (np. komunikacyjnych)

Mikropigmentacja skóry głowy – jak wygląda zabieg?

trychopigmentacja szkolenie mikropigmentacja skóry głowy
Zabieg mikropigmentacji skóry głowy ma na celu wytworzenia optycznego wyrównania zarostu skóry. Wykonywany jest w 2 – 3 sesjach w odpowiednich odstępach czasowych. Na każdej z sesji wykonywane są mikronakłucia, podczas których wprowadzany jest pod skórę specjalistyczny barwnik. Powoduje on pojawianie się kropki do złudzenia przypominającą mieszek włosowy z krótko ostrzyżonym włosem. Technika ta pozwala na zakamuflowanie powierzchni bez włosów lub optyczne zagęszczenie włosów.

Zabieg ten może znacząco różnić się w zależności od miejsca, rodzaju skóry oraz występującego problemu.

Mikropigmentacja skóry głowy jest metodą niechirurgiczną, dająca natychmiastowy efekt. Nasza wiedza opiera się na wieloletnim doświadczeniu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować naturalne rezultaty, bez ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych.

Ogromne znaczenie w tego typu zabiegach mają również pigmenty. Współpracujemy z francuskim producentem, oferującym najbezpieczniejsze tusze na rynku, produkowane zgodnie z normami medycznymi CEIIB.

 

*źródło Wikipedia.pl

Powrót do góry